fbpx
kies regio:

De woonwijken van morgen - Inbreiden en verdichten?

Banner academie wonen
Hoeveel verdiepingen en bouwlagen mogen huizen en appartementen in onze dorp- of stadskern tellen? Blijven onze buurten leefbaar als we dichter op elkaar wonen? Is inbreiden in plaats van uitbreiden van woongebieden de beste keuze? Hoe gaan we om met de verstedelijking van onze gemeenten? Wat is de impact op mobiliteit, parkeren en groen in onze wijken en kernen?

Tijdens onze academie wonen laten we twee experten aan het woord rond deze vraagstukken over het wonen van morgen.

1° Erik Grietens (BBL) gaat dieper in op concrete oplossingen voor kernversterking en gaat onder meer in op vragen zoals: Waar staan we vandaag met ons betonstopverhaal? Aangenaam en dichter bij mekaar wonen, het kan, maar willen we het? Hoe ga je om met hoger bouwen in de kern?

2° Stijn Sneyers (IOK plangroep) gaat dieper in op het voorbeeld van Rijkevorsel: hoe kwamen ze daar tot specifieke richtlijnen voor centrumgebied, woonwijken en randwijken? Het woonomgevingsplan met duidelijke spelregels om te komen tot een kernversterkend verhaal is een primeur.
Nadien is er ruimte voor vragen en uitwisseling.

zaterdag 25 november van 9:00 tot 12:30
Locatie: GC De Zandloper, zaal Uitkijk, Kaasmarkt 75, Wemmel.
U bent welkom voor koffie en koek vanaf 9u.
Inschrijven noodzakelijk bij of 02 557 87 66

  Deze website werd mede mogelijk gemaakt door
Belfius Bank VDK bank Logo DVV

Wij gebruiken cookies

Wij gebruiken cookies op onze website. Sommige zijn essentieel voor het correct functioneren van de site, terwijl andere ons helpen om de site en de gebruikerservaring te verbeteren (tracking cookies). U kan zelf kiezen of u deze cookies wil toestaan of niet. Let op dat als u onze cookies weigert mogelijk niet alle functies van de site beschikbaar zijn.